Gry wojenne

Jeszcze przed kilkoma laty choć gry komputerowe były już bardzo popularne, to jednocześnie nie było wątpliwości iż pod względem kasowości i opłacalności znacznie więcej mogą zarobić na siebie filmy. Symbolicznym momentem przekazania pałeczki pierwszeństwa pod względem kasowości branży było na pewno to jak wielkim sukcesem okazała się premiera gry Modern Warfare, która w pierwszym weekendzie i pierwszym tygodniu sprzedaży przebiła pod względem finansowym wszystkie filmy, a także również fenomen książkowy Harry’ego Pottera. Na czym polega fenomen tej gry?

gry strzelanieOtóż na pewno nie może dziwić iż gry wojenne mogą być bardzo dużym magnesem dla klienta, szczególnie jeśli zostaną wykonane w naprawdę pieczołowity sposób. Na pewno jeśli gry wojenne będą zawierać tylko i wyłącznie elementy akcji w trybie single player to mogą znaleźć sobie wielu klientów, nawet jeśli są mało realistyczne, jednak to nie będzie gra która może trafić na sam top, w taki sposób w jaki na sam top trafił Modern Warfare.

Owszem, gra ta posiada bardzo atrakcyjny single player, jest on jednak do przejścia w jeden, góra dwa dni, na pewno doświadczeni gracze nie będą potrzebować wiele więcej czasu na tę grę. Ale jednak to nie o single player chodzi w tej grze, jest ona bowiem już elementem współczesnego nurtu gamingowego stawiającego bardzo mocno na tryb multiplayer. Taktyczny, bardzo realistyczny ale jednocześnie w sposób wyważony także dający pole do popisu akcji Modern Warfare to jeden z najdoskonalszych przykładów ucieleśnienia tej zasady, a więc multiplayera w strzelance FPP, co widać później w sprzedażowych liczbach.

Comments are closed.